۱۵ ابزار برتر رایگان برای سئوی سایت – قسمت سوم

توسط ۱۳۹۵/۰۱/۲۰ سئو (SEO) 39 نظر

در ادامه معرفی ابزارهای برتر رایگان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ۶ مورد دیگر معرفی می گردد.

۶- Google ( و Bing)

موتورهای جستجوی Bing وGoogle ابزار SEO خیلی مفیدی هستند. تسلط بر عملکرد موتورهای جستجو بخشی از علم SEO است. با استفاده از عملکردهای Bing و Google می توانید محتوای شاخص گذاری شده و تکراری را شناسایی کنید، محتوای غالب را شاسایی کنید و رتبه بندی لغت کلیدی را بررسی نمایید، فهرست های SERP را تحلیل نموده و نقاط دسترسی را بررسی کنید.

 در زیر چند راهنمای مفید رسمی آمده است، و توصیه های جستجوی ویژه سئوی سایت بعد از آن آمده است. اینها را بخوانید و به سرعت کار خود را پیش ببرید:

۵- Screaming Frog

Screaming Frog یک گردشگر وب سایت است که به صورت ویژه برای سئوی سایت طراحی شده است. در طول چند دقیقه اطلاعات کاملی از هر URL بدست خواهید آورد. بهترین کار این است که دانلودش کنید و چرخی در آن بزنید و وقتی سوالی برایتان پیش آمد از منابع زیر کمک بگیرید:

 ۴- Google Keyword Planner

گوگل کیورد پلنر

Google’s Keyword Planner ابزاری که قبلا با عنوان Adwords Keyword Tool شناخته شده بود، به شما اجازه می دهد تا به صورت ماهیانه تخمین های حجم کوئری موتور جستجوی گوگل برای چندین لغت کلیدی در چند ثانیه بدست آورید.

۳- Moz

 ابزار برتر رایگان سئوی سایت

Moz مجموعه ای از ابزار های خوش دست بازاریابی است . در زیر ابزار Moz رایگان مورد علاقه ما آمده اند :

* Followerwonk: داده ها روی تویئتر را نشان می دهد.
* Moz Local : اجازه می دهد که وضعیت استنادهای محلی یک شرکت را ببینید و اولین جایی است که وقتی یک سئوی محلی را روی یک سایت شروع می کنید باید بروید.
* Mozbar : یک نوار ابزار مرورگر است که به شما اجازه می دهد تا ویژگی های مثبت Moz را سریعا بهره برداری کنید.
* SERP Overlay : بخشی از Mozbar است و سنجه های SEO رو تک تک نتایج جستجو ارائه می دهد.

۲- Google Search Console

کنسول جستجوگر گوگل

مشابه با BWT (و حتی غنی تر ) که به Google Webmaster Tools معروف است، داده و کنترل تنظیمات را برای سایت شما در گوگل نشان می دهد. این ابزر گسترده ای است، اطلاعات بیشتر از آن در مقاله ای دیگر آمده است.

۱- Google Analytics

اگر شما این مطلب را میخوانید مدیون Google Analytics هستید. بهترین ابزار بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو باید به شما در مورد بازدیدکنندگانتان اطلاعاتی بدهد. هیچ کدام از ابزاری که تا به حال استفاده کرده ایم به اندازه Google Analytics مفید نبوده است. این ابزار آمار مفیدی در اختیارتان می گذارد و بنابراین ما از این ابزار بیش از همه در سئوی سایت استفاده می کنیم.

به این بحث بپیوندید / 39 نظر

نظر خود را بیان کنید