معرفی ۱۵ لگوی برتر با متریال دیزاین – به همراه آموزش

طراحی لگو با متریال دیزاین

متریال دیزاین با احساس (انتزاع) با جهان سخن می گوید. با معرفی طوفانی متریال توسط گوگل در سال ۲۰۱۴، این اولین باری بود که گوگل مشخصات کامل طراحی را به وب نویسان و توسعه دهندگان ارائه می کرد تا با آن بتوانند وب سایت ها و اپلیکیشن های موبایل خود را بهتر از قبل طراحی و خلق کنند.

در ابتدا اکثر طراحان و توسعه دهندگان با شک و تردید به آن نگاه می کردند ولی با گذشت فقط چند هفته، متریال دیزاین توانست دل همه طراحان را بدست آورد. به گونه ای که همه شروع به طراحی با این شیوه کردند و وب پر شد از محتواهایی که با متریال ایجاد شده بودند. البته هنوز هم هستند کسانی که در استفاده از این شیوه تردید دارند و آنچه مسلم است قدرت بسیار زیاد متریال دیزاین است.

در متریال دیزاین توجه اصلی بر روی رنگ های پر و تخت، حرکت، نور و سایه و ظواهر سه بعدی واقع گرایانه است. با این اوصاف بدیهی بود که متریال بتواند جایگاهی برای خود را در بین لگوها باز کند. زیرا که جزئیاتی مانند حرکت، اشکال و سایه ها جزو جدایی ناپذیر لگو ها هستند. زیرا که لگو ها ارائه دهنده نشانه های بصری هستند که در واقعیت وجود دارد(تعریف لگو).

اخیرا ما لگوی شرکت های بزرگ، از جمله خود گوگل و زیر مجموعه های آنها را بررسی کرده ایم تا با ایده های آنها برای طراحی لگو با متریال آشنا شویم. لگو ها بیان کننده مفاهیم و یا ایده های پیچیده با تصاویر ساده شده هستند که ارتباطی واضح و مشخص برقرار کنند. به همین دلیل طراحی لگو یکی از پیچیده ترین و مشکل ترین کارهای گرافیکی محصوب می شود. برخی از آنها بسیار موثر و با هوش فراوان طراحی شده اند و برخی دیگر بسیار ضعیف، به گونه ای که موفق به برقراری ارتباط نمی شوند.

ما ابتدا اصول گام به گام طراحی لگو با متریال دیزاین را برای گوگل ترسیم میکنیم و در ادامه ۱۵ لگوی برتر که با متریال طراحی شده اند را معرفی میکنیم.

استایل لگو با متریال دیزاین

 

استایل لگو با متریال دیزاین

 

متریال دیزاین

 

متریال دیزاین با اشکال تعیین شده ای مانند دایره، مربع، مستطیل، خطوط قطری سر و کار دارد. پالت فوق برای متحد کردن لگو های مختلف یک شرکت به کار میرود. شما نیز می توانید برای طراحی لگوی شرکت و یا سازمان خود از آن استفاده کنید و زیر مجموعه های خود را در لگو متحد کنید.

طرح های لگو متریالی دارای ویژگی های کاملا خاص و منحصر به فردی هستند. استفاده از ترکیب رنگ های جسورانه با ساختار لایه به لایه سلسله مراتبی و ایجاد فضای مثبت و منفی برای ایجاد تمرکز روانی بر روی نقاط مهم لگو میتواند بهترین استراتژی طراحی لگو با متریال دیزاین باشد. برای اینکه با مفاهیم گفته شده بهتر مزه کنید، لگو های واقعی و مهم ۱۵ شرکت برتر(در لگو متریالی) را با هم مرور میکنیم:

 1. Google Fitلگوی گوگل فیت
 2. Pushbullet for Androidاندروید پابلیشر
 3. Google Calendarتقویم گوگل
 4. Google Inboxگوگل اینباکس
 5. Instagram logo conceptلگوی اینستاگرام
 6. Google AdWords Logo Conceptگوگل ادورد
 7. WhatsApp Material Design Logo Conceptلگوی واتساپ
 8. Gmailجی میل
 9. Google Driveگوگل درایو
 10. Konstruct Groupکانستراکت گروپ
 11. Chrome Material Design logoگوگل کروم
 12. Dashboard Iconداشبورد
 13. Subsign.coساب ساین
 14. Devil’s Appleدویلز اپل
 15. Logo Conceptلگو کانسپت

به این بحث بپیوندید / 26 نظر

نظر خود را بیان کنید