در برگردان فارسی ویکی پدیا می خوانیم: باشگاه مشتریان یک واحد برقرار کننده ارتباط با مشتریان در سازمان هاست که به منظور ایجاد تعاملات مستقیم و منظم با آن ها ایجاد شده و عمل می کند. هدف راه اندازی باشگاه مشتریان فعال کردن مشتریان و افزایش وفاداری آن ها به وسیله ایجاد یک رابطه عاطفی مبتنی بر سود متقابل است.
مشتری مداری همواره از موثرترین عوامل کسب و کار در تمامی زمینه ها بوده است. به طوری که توسط تمامی انسان های موفق در عرصه های گوناگون مواکدا توصیه گردیده است. لذا لازم است این امر به صورت منظم و مدون توسط اصناف، شرکت ها و سازمان ها صورت پذیرد. از همین رو راه اندازی باشگاه مشتریان در دستور کار تمامی فعالان عرصه های اقتصادی قرار گرفت.
ایجاد باشگاه مشتریان در اثر گرد آوردن مشتریان یک مجموعه کنار هم و ثبت اطلاعات آن‌ها شکل می گیرد. اطلاعات آن ها که در یک بانک اطلاعاتی ثبت شده و می توان برای آن ها برنامه ریزی مدون انجام داد و بستری برای رفع نیازهای مشتریان، توجه ویژه به آن ها و مدیریت صحیح ارتباط با مشتریان فراهم آورد.
طراحی باشگاه مشتریان برای تامین نیازها و ایجاد منافع بیشتر مشتریان در برنامه های تجاری انجام می گیرد. گرد آمدن مشتریان در یک تشکل ارزش مشتریان را بیشتر نموده و حس وفاداری آن ها را به مجموعه نیز بیشتر کند. معمولاً پیاده سازی باشگاه مشتریان همراه با اجرای برنامه های کاربردی خواهد بود.
هرگاه نام باشگاه مشتریان به میان می آید ناخود آگاه فکر می کنیم که یک محیط جذاب و دوستانه و یک تیمی از مشتریان به صورت آنلاین مشغول و نقد و انتقاد از برند و شخص مورد نظر شما هستند.
طراحی باشگاه مشتریان هدفمند بوده و برنامه های منظم و پیوسته ای در خصوص مشتریان دارد. یکی از اهداف آن در جهت فروش بیشتر و کسب منافع برای دو طرف است. پس از جمع آوری اطلاعات مشتریان، باشگاه از سلایق، علاقه مندی و در خواست های آن ها اطلاع یافته و به وسیله آن آینده مجموعه های تجاری را ترسیم و بهینه می کند. تولیدات، خدمات و سایر فعالیت های هر مجموعه ای با استفاده از اطلاعاتی که از این بخش بدست می آید، می تواند توسعه یافته و در جهت رضایت مشتریان تعالی یابد.
مهم ترین هدف ساخت باشگاه مشتریان ایجاد ارتباط دو سویه با مشتری و منافع مشترک است.
با راه اندازی باشگاه مشتریان ، مجموعه باید تفاوتی بین افرادی که عضو این باشگاه هستند و دیگر مشتریان قائل شود. بنابراین هر فردی که از مجموعه خرید می کند لزوماً نباید عضو باشگاه شود. حضور داوطلبانه و ایجاد حداقل های شرایط عضویت (مثلاً خرید به میزان تعیین شده) ، یکی از مهم ترین سیاست های اجرای باشگاه مشتریان و عضوگیری است.
با عنایت به مطالب عنوان شده می توان نتیجه گرفت که یکی از دپارتمان های مهم و اصلی در شرکت ، بخش باشگاه مشتریان است که به طور کاملا حرفه ای بر اساس اصول وفاداری مشتریان به فعالیت مشغول است. مرکزی که به صورت کاملا تخصصی به عنوان باشگاه مشتریان عمل می کند با به وجود آوردن و ایجاد بستری مناسب و برقراری ارتباط با مشتریان کمک می کند تا فروش شرکت بالا رفته و تقویت پیدا کند و طرح های وفاداری مشتریان به صورت اصولی پی ریزی شود. برای رسیدن به این اهداف به یک مرکز تخصصی نیازمندیم؛ به همین دلیل طراحی باشگاه مشتریان اهمیت پیدا می کند و مورد توجه شرکت ها واقع می شود.
یکی از راه کارهای باشگاه مشتریان برای جذب نمودن مشتری های خود این است که خدماتی ویژه و خاص را به آن ها ارائه دهد و امکاناتی را در اختیار آن ها قرار دهد که خاص باشد و انگیزه ای در آن ها ایجاد کند تا راحت تر عضو باشگاه شوند و به فعالیت مشغول شده و با بقیه مشتریان آشنا شده و در نهایت در باشگاه یک تعامل سازنده به وجود بیاید.
مجموعه با برگزار نمودن مسابقات و یا قرعه کشی های مختلف می تواند مشتریان را در کنار خود نگاه دارد و با این کار آن ها را ترغیب کند تا مدت زمان بیش تری را در وب سایت باقی بمانند.
در کل طراحی سایت باشگاه مشتریان برای انجام این فعالیت ها باعث ایجاد یک وفاداری پایدار می شود و مشتری و مجموعه را به هم وابسته تر می کند و روابط را گسترش می دهد که این کار خود نیز به نوعی بازاریابی اینترنتی و غیر سنتی است و دست سازمان و شرکت مورد نظر را باز تر می سازد.
مشاوره رایگان با ما به شما دید مضاعف و عمیقی نسبت به این ایده بی نظیر خواهد داد.

آموزش و آشنایی بیشتر با مفاهیم باشگاه مشتریان

درخواست قیمت و یا مشاوره رایگان راه اندازی باشگاه مشتریان

درخواست هزینه ای و یا مشاوره ای خودتان را برای ما بازگو کنید و منتظر تماس متخصصین ما باشید. مشاوره با گروه تخصصی فن آسا رایگان بوده و هیچ گونه الزام همکاری برای شما ایجاد نخواهد کرد. لطفا سیستم کسب و کار خود را در چند سطر برای ما بیان کنید:

CAPTCHA
لطفا صبر کنید