ایندکس گوگل چیست ؟

چگونه کاری کنیم که گوگل به سرعت وب سایت یا وبلاگ شما را ایندکس گذاری کند

ایندکس گوگل چیست؟

وقتی که یک وب سایت یا وبلاگ برای کسب و کار خود راه می اندازید، اولین کاری که باید بکنید آن است که کاری کنید مردم وب سایت شما را پیدا کنند و احتمالا اولین روش پیدا کردن از طریق موتورهای جستجو است. برای اینکار باید منتظر باشید تا Googlebot وب سایت (و محتوای جدید آن ) را بیابد و به ایندکس گوگل بیفزاید. سوال این است که چگونه کاری کنیم تا این اتفاق در اسرع وقت صورت گیرد؟ در اینجا مراحل تسریع ایندکس گوگل توضیح داده می شود و روش تسریع آن نیز بررسی می گردد. Googlebot ، گشت و گذار گوگل و ایندکس گذاری چیست ؟

قبل از شروع بحث در مورد اینکه چگونه Googlebot وب سایت شما را سریع تر پیدا کند به بررسی خود Googlebot و تفاوت آن با گشت و گذار گوگل می پردازیم.
Googlebot نرم افزار جستجو است که اطلاعات در مورد اسناد روی وب را جمع آوری می کند تا آن ها را به اندیس گوگل بیفزاید.
گشت گوگل به معنای بازدید گوگل از کلیه وب سایت ها و یافتن وب سایت های جدید و به روزرسانی آن ها و گزارش کردن آنها به گوگل است. اینکه چه جاهایی را بازدید کند از لینک ها فهمیده می شود.

ایندکس گذاری به معنای پردازش اطلاعات جمع آوری شده از این گشت و گذارها است. وقتی که اسناد پردازش شدند اگر مشخص شود که محتوای کیفی را دارند به اندیس جستجوی گوگل افزوده می شوند. در طول اندیس گذاری Googlebot لغات داخل یک صفحه و محل قرارگیری آنها را پردازش می کند. اطلاعاتی مثل برچسب های عنوان و صفات ALT نیز در طول اندیس گذاری بررسی می شوند.

بنابراین چگونه Googlebot محتوای جدید را در وب سایت ها ، وبلاگ ها صفحات و غیره می یابد ؟ به صفحات وب که قبلا آنها را بررسی کرده و داده های نقشه وب سایت که توسط وب مسترها فراهم شده را اضافه می کند. وقتی که از آن صفحات بازیدی کرد لینک های آن ها را نیز ثبت می کند تا آن لینک ها را هم بازدید کند.
بنابراین محتوای جدید از طریق نقشه وب سایت و لینک ها تعیین می شود. حالا می خواهیم توضیح دهیم چگونه بدست آوردن نقشه وب سایت و لینک های آن به یافتن محتوای جدید توسط Googlebot کمک می نمایند.

چگونه کاری کنید تا وب سایت یا وبلاگ جدید شما کشف شود؟
خوب چگونه می توانید کاری کنید که Googlebot وب سایت جدید شما را کشف کند؟ در اینجا چند روش آمده است. بهترین قسمت اینکه در بعضی موارد آن ها به شما کمک می کند تا ترافیک ارجاعی به وبسایت خود را متوجه شوید:

یک نقشه وبسایت بسازید.

یک نقشه وبسایت یک سند XML در سایت شما است که صفحات وبسایت شما را فهرست می کند. این سند به موتورهای جستجو می گوید که چه صفحات جدیدی ساخته شده و چه به روزرسانی هایی صورت گرفته است و می گوید که هر چند وقت یکبار موتور جستجو باید از وبسایت بازدید کند. شما می توانید به موتور جستجو بگویید که روزانه از وبسایت شما دیدن نماید و محصولات و آیتم های جدید آن را اندیس گذاری کند. اگر سایت شما WordPress است می توانید از افزونه Google XML Sitemaps plugin استفاده کنید تا به روزرسانی های وب سایت شما را به اطلاع موتور جستجو برساند. همچنین می توانید از ابزاری مثل XML Sitemaps Generator استفاده کنید.

نقشه وب سایت را به Google Webmaster Tools تحویل دهید

اولین جایی که نقشه یک وبسایت جدید را باید به آن تحویل دهید Google Webmaster Tools است. در این ابزار به Optimization > Sitemaps بروید و نقشه وبسایت خود را به آن تحویل دهید. برای اعتبار بیشتر از طریق Webmaster Tools نقشه وبسایت خود را تحویل Bing دهید.

Google Analytics را نصب کنید.

شما از این ابزار برای بررسی بازدید از سایت خودتان استفاده می کنید، با این حال این ابزار به گوگل می فهماند که سایت شما فعال است. URL وبسایت خود را به موتورهای جستجو ارایه دهید. بعضی ممکن است بگویند که خود موتورهای جستجو از سایت به تدریج بازدید می کنند ولی با ورد به Google Account URL وبسایت خود را به گوگل بدهید بدین ترتیب که در Webmaster Tools به گزینه Submit URL بروید و URL خود را وارد نمایید . همچنین برای اعتبار بیشتر URL خود را به Bing بدهید.

پروفایل شبکه اجتماعی بسازید یا به روزرسانی کنید.

همان طور که گفته شد پیمایشگرها از طریق لینک ها وب سایت شما را پیدا می کنند. یک راه برای ایجاد لینک های سریع ایجاد پروفایل شبکه اجتماعی برای وب سایت جدید یا گذاشتن لینک آن روی پروفایل های قبلی است. که شامل Twitter، Facebook، Google+، پروفایل LinkedIn، صفحات شرکت، پروفایل Pinterest ، یا کانال های YouTube می شود. لینک وب سایت جدید خود را به اشتراک بگذارید. وقتی که لینک وبسایت خود را در شبکه اجتماعی گذاشتید،

استاتوس خود را به روزرسانی کنید.

در Pinterest یک عکس از وبسایت خود بگذارید و در YouTube یک ویدیو برای معرفی وبسایت خود قرار دهید.آن را بوک مارک کنید. از سایت های بوک مارک کردن شبکه های اجتماعی مثل Delicious StumbleUponاستفاده کنید. RSS خود را با استفاده از Feedburner ایجاد نمایید. ابزار مدیریت RSS متعلق به گوگل است. در این ابزار در قسمت “Burn a feed” مقدار URL یا RSS feed URL را وارد کنید. این کار باعث می شود که هر بار با گذاشتن پست جدید گوگل متوجه آن شود.

نتیجه گیری

وقتی که وب سایت شما اندیس گذاری شود، ترافیک بیشتری از جستجوی گوگل به سمت وب سایت شما هدایت خواهد شد. در اصل ایندکس گوگل می تواند این روند را افزایش دهد. اگر نقشه وب سایت و RSS داشته باشید موتورهای جستجو سریع تر از تغییرات ایجاد شده از وب سایتتان آگاهی پیدا می کنند. همچنین از طریق به اشتراک گذاری لینک وب سایتتان در شبکه های Google + سایت شما بازدید بیشتری خواهد داشت.
همچنین توجه داشته باشید که بلاگ ها نسبت به سایت های استاتیک راحت تر کشف می شوند و برای همین یک وبلاگ برای حمایت از وب سایتتان داشته باشید.

به این بحث بپیوندید / 21 نظر

 • مهندس عطیمی گفت:

  با تشکر از مطلب جدید اموزشیتون واقعا کاربی بووود ،،،

 • جندقی گفت:

  سلام
  من یه سایت دارم راه اندازی میکنم
  درباره سورس کد ها و ….
  میخوام بدونم چجوری نسخه موبایلیشو ایجاد کنم؟
  یا بهتر بگم چطور میتونم کاری کنم که یک متن به دو صورت یعنی هم برای دسکتاپ و هم برای موبایل در بیاد؟

 • دیوید گفت:

  سلام
  اقا یه سوال
  آیا سبک بودن سایت به سئو شدنش ربط داره؟؟

 • علیان گفت:

  سلام خسته نباشید من صاحب تولیدی لباس هستم برای بالا اومدن سایتم چه کارهایی باید انجام بدهم. ؟

 • قلی گفت:

  سلام
  اندیس گذاری گوگل یعنی چی؟؟؟
  بعد نقشه سایت به سئو شدنش ربط داره؟؟؟

 • مهندس کمالی گفت:

  سلام خسته نباشید اگه سوالی راجب مطالب سایت داشتیم میتونیم تماس بگیریم ؟؟؟

 • نایبی گفت:

  سلام زمانی که وارد یک سایت میشویم چه قدر باید داخل اون سایت بمونیم تا در گوگل ثبت شود ؟؟

 • admin گفت:

  با درود و احترام

  به محظ ورود تو گوگل ثبت میشه
  فقط اگه کم بمونید تو سایت مقصد این معنیش ایه که اون سایت مناسب نبوده و گوگل امتیاز اونیکی سایتارو میاره بالا تا اینکه مطالب پیج اول بهینه و مناسب برای جستجوی شما بشه

 • admin گفت:

  با درود و احترام

  برای ایجاد یک صفحه مناسب برای موبایل که تو سئو هم خیلی تاثیر داره طراحی ریسپانسیو هست
  که تو مطالب پیشین مطرح شده

 • مرادی راد گفت:

  سلام
  توضیحات درباره سئوی سایت کامل و بی نقص بود
  ممنونم

 • نسیم گفت:

  درباره ایندکس گذاری گوگل زیاد نفهمیدم ولی معلومه کامل بود توضیحات

 • کامران گفت:

  سلام درباره ی سئوی سایت مطالب تموم شد؟؟؟؟

 • bahar گفت:

  چگونه وب سایت درست کنیم‌

 • میرزا گفت:

  سلام
  ایندکس گذاری گوگل خیلی جالب بود

 • متین گفت:

  سلام
  ایندکس گذاری گوگل رو با اسکرین شات هم توضیح بدین

 • آقایی گفت:

  سلام مرسی ایندکس گوگل عالی بود

 • نوید گفت:

  توضیحات درباره ایندکس گوگل کامل و بی نقص و جالب بود

 • امین گفت:

  سلام
  خسته نباشین
  ممنونم از مطلب ایندکس گوگل که بسیار جالب بود.

 • مینا گفت:

  چگونه گوگل به سایت ما اعتماد پیدا میکنه؟

 • مطلب خوبی بود! ممنون

 • admin گفت:

  گوگل اعتمادی به کسی نمیکنه
  وقتی بازدید شما بالا میره و کاربرا به شما اعتماد میکنن
  گوگلم نتیجه میگیره که سایتتون مفیده.

نظر خود را بیان کنید